تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : سردبیر
حوزه : آخرین اخبار, ایران و جهان
شماره : 24203
تاریخ : ۱۴ آبان, ۱۳۹۷ :: ۱۳:۱۱
فوت ۵۷ زائر در اربعین ۹۷/ارائه بیش از یک میلیون خدمت پزشکی به زائران مرعشی با اشاره به ارائه یک میلیون خدمت پزشکی به زائران اربعین حسینی گفت: متاسفانه در این ایام ۵۷ مورد فوتی داشتیم که پیکر زائران فوت شده به داخل کشور منتقل و فقط یک مورد از این فوتی ها در نجف و یک مورد هم در کربلا دفن شد.

به گزارش یاشیل وطن، سید علی مرعشی در نشست خبری با اشاره به خدمات امدادی و درمانی هلال احمر در اربعین امسال اظهار کرد: امسال ۴۰ پایگاه بهداشتی و درمانی در نجف، کربلا و در مسیرهای پیاده‌روی زائران اربعین داشتیم که این پایگاه‌ها به طور مستقیم توسط هلال احمر و همکاری نهادهای متعددی که با ما همکاری دارند اداره می‌شد.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت افزود: تعداد افراد بستری در مراکز درمانی در اربعین امسال ۳۹۹ نفر بود و ۱۵۳ زائر نیز توسط همکاران ما با اتوبوس آمبولانس به داخل کشور منتقل شدند.

مرعشی با اشاره به ارائه یک میلیون خدمت پزشکی به زائران اربعین حسینی گفت: متاسفانه در این ایام ۵۷ مورد فوتی داشتیم که پیکر زائران فوت شده به داخل کشور منتقل و فقط یک مورد از این فوتی ها در نجف و یک مورد هم در کربلا دفن شد.

وی در بخشی از سخنانش اظهار کرد: صددرصد خدمات ما خالی از اشکال نبوده است و تلاش می‌کنیم تا در سالهای بعد این نواقص را جبران می کنیم.

مرعشی با اشاره به کنترل بیماری‌های واگیردار توسط تیم مربوط به وزارت بهداشت گفت: مسئولیت بیماری‌های واگیردار و انتقال این بیماران به داخل کشور با وزارت بهداشت بود و یک گروه از پزشکان وزارت بهداشت در ایام اربعین در کنار ما حضور داشتند و همه زائران را در مرز هوایی و زمینی کنترل می‌کردند.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت تصریح کرد: با وجود به حضور جمعیت حدود ۲۰ میلیون نفری در عراق در ایام اربعین و نبود زیرساخت‌های لازم در این کشور در همه بخش‌ها، تعداد بیماران مبتلا به اسهال و استفراغ و مسمومیت‌های غذایی بسیار کم بود به طوری که قابل ذکر نیست.

به گفته مرعشی انتقال زائران مصدوم به داخل کشور کاملا رایگان بود و قریب به اتفاق زائران تحت پوشش بیمه ایران بودند و حتی هزینه ادامه درمان در ایران نیز توسط بیمه پرداخت می‌شد.

رییس مرکز پزشکی حج و زیارت در پاسخ به این سوال که آیا با کمبود دارو مواجه نشدید افزود: به هیچ وجه کمبود دارو نداریم و هنوز باقی مانده داروهای ما در یک انبار بزرگ در نجف و کربلا برای ارایه خدمات در ایام باقی مانده سال نگهداری می‌شود. امسال در چادرهای ما هیچ کمبود دارویی نبود و دارو از انبارها مرتب به پایگاه های درمانی ارسال می شد.

انتهای پیام/

© 2019 تمام حقوق این سایت برای یاشیل وطن محفوظ می باشد.